» » Відбулося перше засідання районної Ради регіонального розвитку

Відбулося перше засідання районної Ради регіонального розвиткуСьогодні, 03 січня в Чигиринському районі відбулось перше засідання районної Ради регіонального розвитку, яка створена розпорядженням райдержадміністрації від 03 грудня 2018 року. До складу Ради увійшли керівники району, структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій, сільські голови.

Відкрив засідання Ради регіонального розвитку голова райдержадміністрації Володимир Клименко.

- Кожен з вас всебічно знає стан справ у галузі чи на відповідній території, тому потрібно об’єднати зусилля і разом розробити Перспективний план розвитку Чигиринського району на 2019 -2021 роки, який повинен відповідати основним напрямкам розвитку району. Разом з об’єднаними територіальними громадами ми зобов’язані рухатися в одному напрямку, оскільки розвиток району – наше першочергове і спільне завдання. Пріоритетними напрямками у нашому районі мають стати розвиток сільськогосподарського та промислового виробництва, створення сільськогосподарських кооперативів, розвиток мережі навчальних закладів, опорних шкіл, закладів охорони здоров’я, створення спортивних майданчиків та організація безпеки громадян та інше, - звернувся до присутніх Володимир Андрійович.

Головною темою засідання стало питання щодо підсумків соціально-економічного розвитку району впродовж 2014-2018 років та перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки.

Про соціально – економічний розвиток району доповіла начальник відділу економічного розвитку і торгівлі управління агропромислового та економічного розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації Олена Яковенко.

- Наразі в районі триває процес децентралізації. У 2018 році створено дві об'єднані територіальні громади та пройшли перші вибори в Чигиринську та Медведівську ОТГ до яких увійшли 17 населених пунктів Чигиринського району.

Головним завданням реформи децентралізації є створення комфортних умов для проживання громадян, надання їм якісних та доступних публічних послуг, - зазначила Олена Іванівна.

Презентація – проекти розвитку Чигиринського району.

Також, кожен керівник доповів про стан справ у відповідній галузі району та надав пропозиції до перспективного плану розвитку району на 2019-2020 роки.

Чигиринщина є аграрним районом. Площа сільськогосподарських угідь в районі складає 60 тисяч гектар, в тому числі ріллі 44,9 тисячі гектарів, багаторічних насаджень-0,8 тис. га, сіножаті -8,0, пасовища -6,1. Сільськогосподарськими підприємствами обробляється 71,9 % наявної ріллі.

Загальна сума нарахованої орендної плати у 2018 році становить 92,4 млн. грн., що у 3 рази більше ніж у 2014 році.

В рамках реалізації проекту «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів» в 2016 році створені сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Новакооп» та «Зерноленд 1» у селі Івківці. За результатами конкурсу кооператив «Новакооп» отримав сушарки для сушіння овочів та фруктів у 2016 році. Сільськогосподарський кооператив «Зерноленд 1» отримав клітки для утримання та розведення кролів. На основних аспектах розвитку агропромислового виробництва зупинився Володимир Щербина - начальник відділу містобудування та архітектури управління агропромислового та економічного розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації

Презентація – розвиток агропромислового комплексу Чигиринського району.

Про досягнення протягом останніх п’яти років, які отримано в галузі освіти, молоді та спорту: оптимізація навчального процесу, створення опорної школи та інклюзивно-ресурсного центру, оновлення навчальної та технічної бази доповів Олександр Пироженко – в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації.

Презентація – розвиток освіти, молоді та спорту в Чигиринському районі.

Кадрова політика важливою складовою функціонування галузі охорони здоров’я. Протягом останніх п’яти років в Центральну районну лікарню прибуло 9 лікарів, з яких 5 підготовлено з інтернів. На разі продовжують підготовку 5 лікарів-інтернів, які в 2019-2020 роках поповнять кадровий склад лікарні. Для функціонування Центральної районної лікарні придбано рентгенологічний комплекс (Флюорограф), спірометр Spirolab – 3, апарат ЕКГ трьох канальний, кисневий концентратор, система ультразвукової діагностики, фіброгатроскоп, кардіомонітор добовий Холтера, та інше медичне обладнання, доповів - головний лікар Чигиринської ЦРЛ Ігор Огиренко. Крім того, він зупинився на пріоритетних напрямках роботи установи в 2019-2021 роках.

Презентація – розвиток Чигиринської ЦРЛ.

Головний лікар комунального некомерційного підприємства «Чигиринський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Чигиринської районної ради» Олексій Чабан, поінформував про хід реорганізації та реформування в галузі медицини, розвитку первинної галузі медицини, а саме: придбання медичного обладнання, забезпечення комп’ютеризації та інформатизації закладів, дії Урядової програми «Доступні ліки». Для сімейного лікаря Медведівської ЗПСМ, за кошти місцевого бюджету придбано житло вартістю 125 тис.грн. За кошти місцевих бюджетів готується сімейний лікар в Вінницькому національному медичному університеті.

В 2019 році заплановано будівництво об’єкту «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини в селі Медведівка Чигиринського району», на який передбачено субвенцію з державного бюджету.

Презентація – розвиток сімейної медицини Чигиринського району.

З метою повного охоплення соціальною послугою «стаціонарний догляд» працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чигиринського району продовжується впровадження інноваційних послуг, зокрема, робота мультидисциплінарної бригади з розширенням спектра послуг, також опрацьовується питання впровадження послуги «соціальне таксі» та «соціальний офіс» з виїздом працівників відділення на місця проживання одиноких громадян - зазначив після аналізу зробленого директор територіального центру Андрій Заїченко.

Презентація – розвиток соціального обслуговування населення Чигиринського району.

Підводячи підсумок районної Ради регіонального розвитку, Володимир Андрійович зазначив: «Сьогоднішня розмова була плідною і конструктивною. Кожна пропозиція та зауваження були почуті та знайдуть свою реалізацію в житті. Також ми чекаємо нові пропозиції щодо розвитку Чигиринського району в найближчому майбутньому. Всі вони будуть розглянуті, систематизовані та включені до Стратегії розвитку нашого району на 2019 - 2021 роки, а також подані для узагальнення до Стратегії розвитку Черкаської області на цей період».

Відбулося перше засідання районної Ради регіонального розвиткуВідбулося перше засідання районної Ради регіонального розвитку

Відбулося перше засідання районної Ради регіонального розвиткуВідбулося перше засідання районної Ради регіонального розвитку

Відбулося перше засідання районної Ради регіонального розвиткуВідбулося перше засідання районної Ради регіонального розвиткуІнше:

Соціальні мережі

.

Контакти

ЧИГИРИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Богдана Хмельницького, 26,
м. Чигирин Черкаської області, 20901,
тел. 6-01-98,
факс 2-86-96
E-mail: chyhyrynskarda@ ukr.net
Код ЄДРПОУ 04061323

ЧИГИРИНСЬКА РАЙОННА РАДА
вул. Б.Хмельницького, 26,
м.Чигирин Черкаської обл., 20901
(04730) 2-56-23,
факс: 2-56-00
E-mail: ch.r_rada@ukr.net
Код ЄДРПОУ 25213487