» » На Чигиринщині відзначили День району та День міста

Новини

На Чигиринщині відзначили День району та День міста

 |   | 

На Чигиринщині відзначили День району та День міста

В Україні є місця, де кожен куточок дихає історією, де на кожному кроці оживають давні звичаї та традиції. Така і наша Чигиринщина — історичне ядро української нації, центр українського державотворення. Її історія глибока і неосяжна, а сьогодення, зростаюче на цьому міцному корінні, теж багатогранне і неповторне.

Чигиринський район був створений згідно постанови ВУЦВК від 7 березня 1923 року і за новим адміністративно-територіальним поділом України увійшов до Черкаської округи.

12 травня 2018 року всі дороги вели в Чигирин. Адже цього дня в парку ім. Тараса Григоровича Шевченка відбулися урочисті заходи присвячені 95 – й річниці Чигиринського району та Дня міста.На Чигиринщині відзначили День району та День міста

В цей святковий день, завдячуючи районній та місцевій владі величезну радість можна було спостерігати на обличчях дітей, адже в цей чудовий день для них відбулося справжнє свято – відкриття дитячого майданчика, який став окрасою в парку ім. Т.Г. Шевченка.


На Чигиринщині відзначили День району та День містаПо закінченню урочистого відкриття дитячого майданчика ще довго лунав дитячий сміх, продовжувались ігри та розваги.На Чигиринщині відзначили День району та День міста

І кожному, хто долучився до створення цього неймовірного заходу, було зрозуміло: радість в дитячих очах – це насправді те, заради чого варто жити і працювати.

Опісля господарі кожного населеного пункту району гостинно запрошували всіх учасників урочистостей до своїх «столів достатку».

На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День містаКожна громада зустрічала гостей свята вишуканими стравами української кухні: пригощали смачними варениками, пухкими гречаниками, млинцями, смаженими поросятами, домашніми ковбасами та салом з перцем.

На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День міста

На Чигиринщині відзначили День району та День міста

Після чого відбулися урочистості та святковий концерт.

Зі щирими словами вітань до жителів Чигиринщини та гостей свята звернулися голова районної державної адміністрації Володимир Клименко, голова районної ради Валентина Алєксєєвець та секретар міської ради Олександр Іванов.

На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День міста

На Чигиринщині відзначили День району та День міста

На свято прибули також керівники обласної влади: голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець та заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Овчаренко.


На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День міста

Голова обласної ради Олександр Вельбівець привітав чигиринців зі святом та побажав учасникам урочистого зібрання «міцного здоров’я, добра, щастя та успіхів на нові десятиліття нового поступу Чигиринщини», а також провів нагородження Почесними грамотами Черкаської обласної ради: за активну волонтерську діяльність, безмежну турботу про учасників антитерористичної операції та з нагоди 95-річчя утворення Чигиринського району - Деркача Олександра Леонідовича, приватного підприємця, волонтера; за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, мужність та героїзм, проявлені під час проведення антитерористичної операції та з нагоди 95-річчя утворення Чигиринського району - Павлова Олега Олексійовича, заступника військового комісара – начальника мобілізаційного відділення Чигиринського районного військового комісаріату.
На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День містаДо вітань долучився і заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Овчаренко та вручив Почесні грамоти обласної державної адміністрації: за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію та з нагоди 95-річчя утворення Чигиринського району - Давиденко Світлану Сергіївну, лікаря загальної практики сімейної медицини комунального закладу Чигиринський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та Тетяну Яківну Пряду, соціального робітника відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чигиринського району.

На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День міста

Сьогодні багато наших земляків боронять нашу землю від ворога.Саме цим
подвигом вони показують нам, як треба любити Україну і що таке бути справжнім патріотом. Серед тих, хто поліг за нашу Батьківщину були і чигиринці: Павло Антоненко, Віталій Рясіченко та Володимир Загуба, які посмертно нагороджені
Президентською медаллю «За участь в АТО», яку вручили Володимир Андрійович, Олександр Іванович та Сергій Миколайович батькам та дітям загиблих воїнів.

На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День міста

Голова районної державної адміністрації Володимир Клименко та голова районної ради Валентина Алєксєєвець провели нагородження медаллю «95 років Чигиринському району» та Подякою від районної державної адміністрації та районної ради видатних людей Чигиринського краю.
На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День містаНа свято прибули й почесні гості з Черкаського, Кам’янського, Драбівського та Смілянського районів, які щиро привітали чигиринців зі святом та подарували пам’ятні подарунки.

До вітального слова та нагородження обдарованої молоді Чигиринщини та їх наставників приєдналася помічник-консультант народного депутата України Володимира Зубика Малкова Лариса Володимирівна.
На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День міста

На Чигиринщині відзначили День району та День міста

Також приєднався до привітань благочинний Чигиринського району української православної церкви Київського патріархату отець Володимир.
На Чигиринщині відзначили День району та День міста

Цього дня звучали привітання для тих людей, які народилися в той час, коли народився і наш Чигиринський район - 95-річних жителів району.

У травні, коли природа – мати виряджає свою доню – землю у пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці і радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають день Матері. Найдорожчої людини в нашому житті. І не випадково це світле й радісне свято припадає на теплий весняний день, коли пробуджена природа вривається в наше життя буйною зеленню, пишним цвітінням, співом птахів і теплом сонячних променів. На Чигиринщині відзначили День району та День містаТож радісно вітали на нашому святі матерів – героїнь та багатодітних матерів, а саме: Панченко Ніну Пантелеймонівну; Мураш Ніну Яківну; Макарчик Надію Яківну; Савочку Олену Дмитрівну; Ловин Оксану Олексіївну; Сокур Ольгу Іванівну; Душейко Олену Миколаївну та вручили їм цінні подарунки.

Каже народна мудрість: « Життя прожити – не поле перейти». А коли прожити життя в парі пів століття – то це велике людське щастя.
На Чигиринщині відзначили День району та День міста


На святі були присутні наші гості, запрошені ювіляри, що святкують своє золоте весілля: сім’я із с. Чернече – Михальченко Ганна Олександрівна та Микола Петрович; сім’я із с. Суботів – Крамаренко Любов Григорівна та Андрій Андрійович; сім’я з с. Топилівки – Третяк Марія Пилипівна та Василь Андрійович.

Не так давно вони відмітили срібне. І ось знову швидкими птахами відлетіли ще чверть століття. Нехитра математика – вони разом вже півстоліття, але прекрасні і закохані, як завжди. Присутні оплесками привітали їх зі святом та вручили подарунки.

Сім’я - це місце, де народжується життя і ніколи не згасає любов. Ніщо не може бути важливішим ніж усвідомлення того, що у вас є сім’я. І не важливо куди занесе життя, саме ваша сім’я буде джерелом щастя, радості, комфорту і піклування. Щирими оплесками присутні вітали багатодітну сім’ю Довгенка Григорія Юхимовича та Хотини Євдокимівни із с. Суботів, які відзначили 65 років подружнього життя.На Чигиринщині відзначили День району та День міста

Кожна людина нашого району може пов’язати з цим святом свої певні події. Так, саме 12 травня, відзначала своє повноліття прекрасна дівчина, батько якої захищає наш мир і спокій на сході України, активна учасниця художньої самодіяльності району – Павлова Анна Олегівна, яку привітав та вручив подарунок секретар міської ради Олександр Іванов.
На Чигиринщині відзначили День району та День міста

Після офіційної частини жителям та гостям Чигиринщини веселий настрій подарували місцеві та запрошені колективи і виконавці: Ансамбль народної музики «Росава» та тріо «Аріана»; «Ансамбль української пісні»; аматори району, «Кращий співак» програми «Караоке на майдані» 2013 року, лауреат Міжнародного телевізійного пісенного фестивалю творчої молоді «Доля» Василь Клименко; театр пародій.

А також фаєр-шоу, тематичні фотозони, козацька каша, виїзна торгівля, солодка вата та інше.

Чигиринщина – це заповідне місце України, яке, без перебільшення, є на сьогодні символом боротьби за волю, незалежність, демократію. Це - наша слава, наша гордість, наша історія.
На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День міста
Інше:

Соціальні мережі

.

Контакти

ЧИГИРИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Богдана Хмельницького, 26,
м. Чигирин Черкаської області, 20901,
тел. 6-01-98,
факс 2-86-96
E-mail: chyhyrynskarda@ ukr.net
Код ЄДРПОУ 04061323

ЧИГИРИНСЬКА РАЙОННА РАДА
вул. Б.Хмельницького, 26,
м.Чигирин Черкаської обл., 20901
(04730) 2-56-23,
факс: 2-56-00
E-mail: ch.r_rada@ukr.net
Код ЄДРПОУ 25213487